1. Anasayfa
 2. Kişisel Gelişim

Olumlama Cümleleri ile Kendini İyi Hisset!

Olumlama Cümleleri ile Kendini İyi Hisset!
0

Olumlama cümleleri kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak ve daha güzel bir gün geçirmenize yardımcı olacak. Sizin için özel olarak hazırladığımız olumlama cümleleri psikolojinize ve enerjinizi yenilemenize yardımcı olacak.

Olumlama Cümleleri Neden Önemlidir?

Pozitif olmamızın ve negatif düşünceyi aklımızdan uzaklaştırmanın hayatımıza olumlu etkileri olduğunu herkes bilir. Pesimist olan ve negatif enerji yayan insanlar toplumda pek istenmezler. Olumlu düşüncelere sahip olmak ve olumlu cümleler kurmak da pozitif bir yaşam sürmenizi sağlar. Olumlama, olumlu cümleler kurarak ve bunları sürekli tekrar ederek gerçekleştirilir. Bu teknik ile amaçlanan, beynin olumlu cümleler ile şekillendirilmesidir. Böylelikle beyinde kalıcı olarak olumlu duyguların benimsenmesi ve negatif duyguların uzaklaştırılması sağlanmış olur.

Olumlamada bilinçaltı hedef alınır. Söylenen ve tekrar edilen olumlu sözler, beyin tarafından algılanarak bilinçdışına doğru gönderilir. Bilinçdışı(bilinçaltı) üzerinde toplanan bu olumlu cümleler, yaşamınızın ilerleyen safhalarında hareketlerinize ve yaşam tarzınıza yansır.

Olumlama tekniğinde başarılı olabilmek için her şeyden önce negatif düşünce ve duygulardan uzaklaşmak gerekir. İçinde bulunduğunuz stresli duygu durumundan kurtulmanız da önemlidir. Nefes alıp verme egzersizleri ile bu yöntemi uygulamak daha başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bunun yanında zaman olarak uyku öncesi ya da uyandıktan sonrası tercih edilmelidir.

olumlama cümleleri örnekleri

İyi Hissetmenizi Sağlayacak Olumlama Cümleleri Örnekleri

Olumlama cümlelerini hazır olarak bulabileceğiniz gibi kendinize ait özel olumlama cümleleri de oluşturabilirsiniz. Bu, tam olarak sizin yaşamınızın ayrıntılarına göre şekillenecek bir durumdur. Bunlara ek olarak, kurduğunuz cümleler emin olduğunuzu kendinize kabul ettireceğiniz kesin ve net cümleler olmalıdır.

Aşağıda kullanabileceğiniz olumlama cümleleri örnekleri sıralanmıştır;

 1. Kendimi iyi hissediyorum.
 2. Her zamankinden daha iyi olacağım.
 3. Başarmamam için hiçbir neden yok. Ben başarılı bir insanım.
 4. Kötü duygulardan arınacağım. Stresten ve korkularımdan kurtulacağım.
 5. Daha iyi ve güzel bir yaşam beni bekliyor.
 6. Sevdiklerim ile mutlu ve huzurlu bir yaşam geçireceğim.
 7. Güçlü ve sarsılmaz bir iradeye sahibim. Hiçbir engel karşımda duramaz.
 8. Beni hiçbir şey ve hiç kimse yolumdan döndüremez. Ben başarılı ve mutlu bir hayat süreceğim.
 9. Diğer insanları olumlu olarak etkiliyorum, ben etrafına yararlı ve pozitif bir insanım.
 10. Cesur olmam beni hayatta başarılı kılıyor.
 11. Kendime ve hatta çevremdekilere yetecek kadar güçlü ve dirençliyim.
 12. Kendi kaderimi kendim yazıyorum. Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. Hayatta hep olumlu ve iyi bir şekilde ilerleyeceğim.
 13. Kendimi ve toplumun üzerimde oluşturduğu baskıları aşacak güçteyim. Engellerin hepsini tek tek aşacağım. En sonunda da kendimi aşmış olacağım.
 14. Özellikle sabahları uyandığınızda güne daha iyi bir enerji ile başlamanızı ve günün devamında olumlu zamanlar geçirmenizi sağlayacak daha özel cümleler kurmalısınız.
 15. Bugün diğer günlerden daha güzel olacak.
 16. Çok güzel bir güne uyandım ve yarın daha güzel bir güne uyanacağım.
 17. Kendimi ve çevremdeki her şeyi seviyorum. İşte, doğan güneş, ağaçlar ve toprak, hepsini ayrı ayrı seviyorum.
 18. Bugün işimde büyük başarılar elde edeceğim. İnsanlar bana imrenecek ve onlara ilham kaynağı olacağım.
 19. Okulumda ve sınavlarımda başarılı bir gün daha beni bekliyor. Her zamankinden daha başarılı bir güne uyandığım için çok mutluyum.
 20. İçimdeki sevme ve sevilme güdüsünü insanlara olumlu bir şekilde yayacağım. Bugün insanlar benim enerjim ile mutlu olacaklar. Onlar da diğer insanları mutlu edecek.
 21. Bugün kendime her zamankinden daha fazla güveniyorum. Dünyaya, doğaya ve insanlara güveniyorum. Her şey çok güzel olacak!
 22. Bugün kazancım sınırları aşacak. Kazandığım maddi ve manevi herşeyi diğer insanlar ile paylaşacağım. Mutluluğumu da insanlar ile paylaşıyorum.
 23. Uyumadan önce kurulacak ve tekrarlanacak olumlama cümleleri de geçirdiğiniz gündeki mutlu anlarınızı ve diğer gün yaşayacağınız olumlu durumları içermelidir.
 24. Mükemmel bir gün daha geçirdim. Yarın daha pozitif ve daha mutlu bir gün yaşayacağım.
 25. Her gün daha da ileri gidiyorum. Bugün dünden daha iyiydi. Yarın ise bugünden daha güzel olacak!
 26. Yarın karşıma çıkan her zorluğa daha büyük bir özgüven ile yaklaşacağım.
 27. Bugün yaptığım hatalarımı yarın yapmayacağım. Yarın kendimi daha geliştirmiş bir şekilde uyanacağım.
 28. Birçok insan öncelikle sevilmeye çalışır ve bu yönde hareket eder. Fakat sevmeyi öğrenmek kimsenin aklına gelmez. Her şeyden önce sevmeyi öğrenmeliyiz. Böylece diğer insanları severek sevginin bütün dünyada yayılmasını sağlamış olacağız. Olumluma cümlelerinde önce kendinizi daha sonra diğer insanları seveceğinize kendinizi inandırmanız gereklidir.
 29. Ben değerli ve özel bir insanım. Diğer insanlar da benim gibi değerli ve önemli. Kendimi ve diğer insanları seviyorum.
 30. Sevgimi diğer insanlar ile paylaşarak onların da mutlu olmasını sağlıyorum.
 31. Bütün insanları hayatıma kabul ediyorum. Onlara kucak açarak hepsi ile sevgimi paylaşıyorum.
 32. Sevilmekten önce sevmem gerek! Bütün insanları, doğayı, hayvanları ve hatta cansız maddeleri bile sevgi ile kucaklıyorum.

Sizin olumlama cümleniz nedir? Yorumlarda bizimle paylaşırsınız çok mutlu oluruz. Ayrıca kişisel gelişiminiz üzerine öğrenmeye devam etmek için “Anı Yaşamak” konulu içeriğimizi de okumanız sizin için faydalı olacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir