1. Anasayfa
  2. Yaşam

Dolunay Ritüeli Nedir? Nasıl ve Ne Zaman Yapılır?

Dolunay Ritüeli Nedir? Nasıl ve Ne Zaman Yapılır?
0

Dolunay ritüeli dolunay gecelerinde gerçekleştiren ve kötü enerjilerden uzaklaşmanızı, olumlu enerjileri çekmenizi sağlayan bir ritüeldir. Nasıl ve ne zaman yapıldığı ile ilgili ayrıntılı bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Dolunay Ritüeli Nedir?

Metafizik durumlar ve olaylar, insanoğlunun var olduğu ilk zamanlardan itibaren ilgi çekici bir konu olarak onun hayatında var olmuştur. İnsan, yaşadığı dünyada birçok şeyi anlamlandırmaya çalışmıştır. Ay ve Güneş’in hareketleri de insanın yaşamında önemli bir yere sahip olmanın dışında farklı anlamlara da sahiptir.

Ay, hem kendi etrafında hem de dünyanın etrafında dönmesi ile bilinir. Bunun yanında sahip olduğu kütle ile de Dünya üzerinde bir kütle çekimi yaratmaktadır. Bu nedenle gel-git olarak bilinen ve Dünya’da deniz ve okyanuslarda görülen hareketler ortaya çıkar. Bu durum bize, Ay’ın hareketlerinin Dünya üzerinde ne gibi etkilerinin olduğunu göstermektedir.

Dünya üzerinde bu kadar etkisi olan ay, özellikle dolunay zamanında bazı değişikliklere de neden olmaktadır. Bu durum da yüzyıllardır uygulanan dolunay ritüelini ortaya çıkarmıştır.

Ay’ın en belirgin bir şekilde Dünya’dan görüldüğü dolunay zamanlarında insanların ilişkilerinde ve psikolojilerinde de belirli etkilerin olduğu düşünülmektedir. Kadın erkek ilişkileri ya da normal arkadaşlık ilişkilerinin, dolunay döneminde etkilendiği de düşünülmektedir. Bu nedenle dolunay döneminde dolunay ritüeli insanlar tarafından uygulanarak istek ve dileklerin kabul olduğuna inanılır. Böylece hayatınızda sizi yoran, üzen ve sıkan olaylardan da uzaklaşabilirsiniz.

dolunay ritüeli nasıl

Dolunay Ritüeli Nasıl Yapılır?

Dolunay ritüelini uygulamak için aşağıdaki adımları takip edin.

Her şeyden önce aklınızı boşaltmanız gerekir. Dolunay gecesi, birçok enerjinin dünya üzerinde toplandığı bir gecedir. Sizin de enerjinizi doğru bir noktaya aktarmanız gerekmektedir. Böylece istediklerinizin gerçekleşmesi ve hayatınızın yoluna girmesi kolaylaşacaktır.

Dolunay ritüelini gerçekleştirirken dolunayı tam olarak görebileceğiniz bir konumda bağdaş kurarak oturmalısınız. Eğer böyle bir pozisyon bulamıyorsanız sessiz ve sakin bir odada konumlanın.

Dışarıda da olsanız odanızda da olsanız, ilginizi dağıtacak seslerin olmamasına özen göstermelisiniz. Eğer odadaysanız loş bir ışık tercih etmelisiniz. Unutmayın ki bu dolunay gecesinde sizden ve hayatınızdan uzaklaşmasını istediğiniz negatif enerjiyi Ay’ın almasını sağlamak birincil amacınız olmalıdır. Bu nedenle olabildiğince odaklanmalısınız.

Yoga ve diğer meditasyon tekniklerinde olduğu gibi derin nefes alarak nefesinize odaklanmaya çalışın. Bu sırada sakin bir halde ve yalnız olmanız, odaklanmak açısından önem arz etmektedir.

Oda içerisinde tütsü yakmanız ve odaya tazelik ile ferahlık katacak bitkileri koymanız önemlidir. Bu tür bitki ve tütsülerin doğu kültüründe kötü düşünce ve duyguların uzaklaştırılmasına yardımcı olduğu düşünülür. Hazır olduğunuzu düşündüğünüz zaman bir kurşun kalem ve kağıt alarak, hayatınızda sizi mutsuz eden durum ve olayları kağıda yazmaya başlayın. Bütün sorunlarınızı kağıda yazdıktan sonra onlardan kurtulmak için istekli olduğunuzu hissetmeniz ve enerjinizi bu yönde yoğunlaştırmanız önemlidir.

Kâğıda yazdıklarınızı aklınızdan çıkarmayın ve o noktaların hepsine ayrı ayrı odaklanın. Odaklanma öncesi derin nefes alarak öncelikle nefesinize odaklanın. Ardından durumlara odaklanmak daha da kolaylaşacaktır.

Düşüncelerinizi kötü durum ve mutsuzluklardan uzaklaştırmak için öncelikle bu kötü durumlara odaklanmanız gereklidir. Daha sonra onlardan kurtulacağınıza kendinizi inandırın.

Ay’ın enerjisini yakalamak için enerjinizi bir noktada toplamanız gereklidir. Unutmayın, beyniniz ile yapamayacağınız hiçbir şey yoktur. Bu nedenle dolunay gecesinde dolunay ritüelini gerçekleştirirken Ay’ın frekansını tutturmanız önemlidir.

Olumsuz düşüncelere odaklanma safhasından sonra, sizi mutlu eden ve yaşam enerjisi veren olaylara dikkatinizi toplamalısınız. Bu noktada doğru frekansı yakalayabilmek için olabildiğince aklınızı boşaltmak ve mutlu olduğunuz durumları düşünmek zorundasınız. Dolunay ritüelinde başarılı olabilmek için, olumlu durumlara çok iyi bir enerji yüklemesi yapmak gereklidir. Böylece hayattan istediğiniz her şeyi Ay’ın muhteşem enerjisi sayesinde elde edebileceksiniz.

Bir sonraki adımda ise bu sefer not aldığınız kâğıda hayatınızdan artık çıkarmış olduğunuz kötü şeyleri yazmalısınız. Artık kâğıdı yok etmenin zamanı geldi. Bu kâğıdı yakarak küllerini boş bir arazide savurmanız çok iyi olacaktır. Böylelikle yaşamınızdaki kötü durumlar ve duygular, dolunay ritüeli ile birlikte kül olup uçmuş olacak.

Dolunay ritüelinde Ay’ın muhteşem enerjisini kullanarak kendi iç enerjinizi pekiştirmeyi başarmış olursunuz. Böylece yaşamanızdaki zor durumları ve anları ilerleyen zamanlarda daha kolay bir şekilde yönetebilme imkanını da elde etmiş olursunuz.

Dolunay Ritüeli Ne Zaman Yapılır?

Dolunay ritüeli, dolunayın gerçekleştiği yani Ay’ın Dünya’da bir bütün olarak gözlendiği gece gerçekleştirilir. Bahsi geçen gece, her sene her ayın farklı günlerinde gerçekleşir. Genellikle ay sonu ya da ayın son haftalarında dolunay gerçekleşir. Bu tarihlerde dolunay ritüelini uygulayabilirsiniz.

Dolunay ritüeli üzerine hazırladığımız içeriğin ardından “Yaşam” kategorimizde yer alan diğer içerikleri de keşfetmenizi öneririz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir