1. Anasayfa
 2. Kişisel Gelişim

Harvard Üniversitesi’nden Online Eğitim ve Sertifika Nasıl Alınır?

Harvard Üniversitesi’nden Online Eğitim ve Sertifika Nasıl Alınır?
0

Harvard Üniversitesi’nden online eğitim almak için “Harvard Extension School” ve “HarvardX” gibi platformlar kullanılmaktadır. Bazı eğitimler ücretsiz olarak sunulsa da “sertifika” talep edildiğinde makul rakamlar talep edilebilmektedir.

Harvard Sertifikası

Harvard sertifikası Harvard Üniversitesi’nin hazırladığı ya da onayladığı eğitimlerin ardından öğrencilere kursu başarıyla tamamladıklarına dair verilen belgedir. Kurumun güvenilirliği nedeniyle elbette ki birçok üniversitenin sertifikasından çok daha etkilidir.

Kim dünyaca ünlü bir üniversiteden sertifika sahibi olmak istemez ki? Elbette ki birçoğumuz Harvard, Oxford gibi dünya çapındaki eğitim kurumlarında eğitim almanın hayalini kurarız. Fakat bu okullarda eğitim görmek ne yazık ki çok az kişinin ulaşabildiği bir hedeftir. Online kurs ve programlarla bu hayalinizi gerçekleştirmenizin mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

Harvard Üniversitesi’nden Alınan Sertifikalar Ne İşe Yarar?

Harvard Üniversitesi’nden alınan sertifikalar, özgeçmişinizi güçlendirmenize, kariyerinize katkıda bulunmanıza ve daha iyi iş fırsatlarına sahip olmanıza yardımcı olabilir. Sertifikalı kursları tamamlamak için belirli bir düzeyde başarıya ulaşmak gerekmektedir. Bu elbette ki emek, iyi düzeyde İngilizce gerektiren bir süreçtir.

Sertifika programları genellikle diğer online eğitim kurslarından daha uzun sürelidir ve daha fazla çalışma gerektirir. Ancak, sertifikalı bir program tamamlamak, özgeçmişinizi güçlendirmenize ve kariyerinize katkıda bulunmanıza yardımcı olabilir.

Kısacası Harvard Üniversitesi’nden onaylı sertifikaların faydaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kişisel gelişim hedeflerinize ulaşmanızda yardımcı olur.
 • CV’nize dikkat çekici bir şekilde pozitif katkı sağlar
 • Yeni iş imkanları yakalamanıza yardımcı olabilir
thumbnail
Önerilen Yazı
Kariyer Hedefleri Nasıl Belirlenir?

Harvard Üniversitesi Sertifikası Nasıl Alınır?

Harvard Üniversitesi’nden sertifikalı online eğitim almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 1. Harvard Extension School‘un web sitesine gidin ve kaydolun.
 2. Kurs kataloğuna göz atın ve ilginizi çeken kursu seçin.
 3. Kursa kaydolun ve ödeme yapın.
 4. Kursa erişim için gerekli tüm bilgileri alın.
 5. HarvardX’in web sitesine gidin ve kaydolun.
 6. HarvardX’in sunduğu online eğitim kurslarından birini seçin.
 7. Kursa kaydolun ve ödeme yapın.
 8. Kursa erişim için gerekli tüm bilgileri alın.

Harvard Extension School ve HarvardX, çeşitli konularda online eğitim kursları sunmaktadır. İlginizi çeken bir kurs bulabilir ve kaydolabilirsiniz. Ayrıca, Harvard Üniversitesi’nin diğer online eğitim programlarını araştırarak, size uygun olan bir programı seçebilirsiniz.

Harvard Üniversitesi Sertifika Fiyatları

Harvard Üniversitesi’nin online eğitim fiyatları, kursun süresine, konusuna ve seviyesine bağlı olarak değişebilir. Harvard Extension School’un online kursları için kredi başına 1000-2000 dolar arası ücretler alınırken, HarvardX’in online kursları genellikle ücretsizdir. Ancak, sertifika almak istediğinizde iş değişebilir. Kurum bazı sertifikalı kursları için ücret talep edilebilir. Bu ücret seçeceğiniz programa göre 100 – 150 dolar civarında olabileceği gibi 10.00 dolar üzeri bir ücret de olabilir. Programa kayıt olmadan önce talep edilen ücret üniversite tarafından açıkça belirtilmektedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir